پاييز تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

پاييز: تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات رفیق وزیر قبلی بذر امید در پرسپولیس را می‌سوزاند!

درحالی که سه سال است رسانه ها از این قرارداد جنجالی انتقاد می کنند، طاهری یکباره با تیم رسانه ای اش پیش افتاده!

رفیق وزیر قبلی بذر امید در پرسپولیس را می‌سوزاند!

رفیق وزیر قبلی بذر امید در پرسپولیس را می سوزاند!

عبارات مهم : فوتبال

وزارت ورزش ریز درآمدهای سامانه جنجالی را منتشر کند

درحالی که سه سال است رسانه ها از این قرارداد جنجالی انتقاد می کنند، طاهری یکباره با تیم رسانه ای اش پیش افتاده!

رفیق وزیر قبلی بذر امید در پرسپولیس را می‌سوزاند!

کلوب پرسپولیس مدعی طلب 21 میلیاردی از سامانه 3090 شده است و می خواهد این قرارداد را لغو کند و کسی دنبال این اتفاق است که سه سال مانع افشاگری راجع به قرارداد می شد.

بدون شک قرارداد اسپانسرینگ استقلال و پرسپولیس با سامانه پیامکی در سه سال گذشته باعث شده است تا این تیم ها روی پا بمانند. اگرچه در همه این سال ها درآمد طرح با آنچه صدقه وار به این تیم ها واگذار شده است است ، تفاوت های زیادی داشته هست. چندی قبل بود که مسعود سلطانی فر خیلی براق گفت در یک سال گذشته پرسپولیس از این طرح 40 میلیارد تومان درآمد داشته. اگرچه گفت:«این پول خیلی سخت گرفته شده است و هر بار اسپانسر بهانه هایی می آورد و باید با گروکشی پول ها را بگیریم.» ولی مهم این است که چنین درآمدی حاصل شده است است.

درحالی که سه سال است رسانه ها از این قرارداد جنجالی انتقاد می کنند، طاهری یکباره با تیم رسانه ای اش پیش افتاده!

برای پرسپولیسی که هنوز ریالی از بدهی های اخیرش در فیفا را پرداخت نکرده و فصل قبل خیلی صریح ادعا کرده بود با 18 میلیارد تومان تیمش را بسته و باید با هزینه های جاری ، تیمش را تا رقمی حدود 22 میلیارد می بست ، پرسش به وجود آمده این است که این 18 میلیارد باقی مانده چه شده است است و آیا همین پولی است که حالا ادعا می شود اسپانسر نپرداخته است؟

همین پولی که حالا باعث شده است طاهری برایش استعفاء بدهد؟

طاهری البته در همه سال های دولت اعتدال ، به واسطه رفاقت با محمود گودرزی وارد ورزش شد و مدیریت پرسپولیس را بر عهده گرفت. او پیش از این در صندوق حمایت از ورزشکاران بود و هنگامی که به پرسپولیس آمد ، کمکی از این صندوق گرفت که هنوز اعلام نشده به خزانه صندوق برگشته یا نه . در همه این سال ها کمک هایی از حسین هدایتی دریافت کرده که آنها هم راجع به ارزش براق سازی نشده است . به هر حال ورودی پول طاهری هر فصل بیش از رقمی بوده که او جهت هزینه تیمش به شرکت لیگ اعلام کرده. یا اقلا این طور به نظر می رسد.

در همه این سال ها بر اساس ادعاهای شیرازی که نقش دلال در این سامانه پیامکی را دارد ، حرف های زیادی زده شده است هست. شیرازی پیشتر در فدراسیون فوتبال مسئول تبلیغات محیطی بود و قرارداد بسته شده است اش به پرونده ای بزرگ جهت تلویزیون و فوتبال بدل شد و کار به دادسرا کشیده شد.

رفیق وزیر قبلی بذر امید در پرسپولیس را می‌سوزاند!

او چندی بعد آمد و ایده ای را که نخستین بار به وسیله رویانیان و شرکت فناپ اجرا شده است بود را به نام خودش زد. شیرازی در آن قرارداد هم نقش واسطه را داشت و چون نمی توانست نامش وسط باشد ، پشت پرده پیش رفت و آخر هم خودش رفت و با همان گروهی که قبلا تبلیغات محیطی شرکت لیگ را داشت ، قرارداد را به تنهایی در دست گرفت.

خودش در دوره ای ادعا کرد 5 میلیون نفر جهت سامانه پیامک می دهند. این در سال اول قرارداد بود که کلا به دو تیم استقلال و پرسپولیس کمتر از 30 میلیارد تومان پول رسید. سامانه ای که پیامک های 200 تومانی اش قرار بود مستقیم برسد به این دو تیم ولی حالا مشخص شده است حتی اگر 100 تومان از هر پیامک در هر روز به این تیم ها می رسید، جهت پرسپولیس که هر روز 1 میلیون پیامک به طور میانگین داشته است ، باید در سال 36 میلیارد تومان فقط از این طرح درآمدزایی می کرد. به این مبلغ ف قراردادهای اسپانسر های 10 گانه مکمل را هم بیافزایید که باید رقم را اقلا به سالی 50 میلیارد تومان می رساند. تازه آن هم روی سود تقریبا برابر با پرسپولیس اپراتور و دلال ، به همراه جوایز در نظر گرفته شد!

درحالی که سه سال است رسانه ها از این قرارداد جنجالی انتقاد می کنند، طاهری یکباره با تیم رسانه ای اش پیش افتاده!

برای همین قرارداد بود که ابتدای سال یک بار طاهری در دوران گودرزی استعفا داد. شاید او یادش رفته علت استعفایش در وقت رفیق شفیقش ممود گودرزی چه بوده. او استعفایی رسانه ای داشت تا به فدراسیون فوتبال فشار وارد کند. فدراسیون قراردادی 100 میلیارد تومانی با سامانه فناپ بسته بود جهت همه تیم های لیگ برتر که 20 میلیارد تومانش قرارداد حق پخش تلویزیونی می شد. این قرارداد ولی خیلی راحت هوا شد. چون طاهری و دوستانش می گفتند هرچه از سامانه های پیامکی بدست می آید باید برسد به استقلال و پرسپولیس و هیچ سامانه ای نمی تواند موازی با 3090 عمل کند. جالب اینکه ایده این فشار را هم همین شیرازی به طاهری و دوستان دیگرش در کلوب استقلال و تراکتورسازی داده بود و لیگ امسال را به ورشکستگی نشاندند و کل درآمدهای تبلیغاتی لیگی که تمام شد امسال 10 میلیارد تومان هم نبوده است!

حالا طاهری که می داند دیگر آن قدرت سابق در وقت رفیقش را ندارد و حالا وزارتی در راس کار است که اگرچه اععتقاد به حفظ مدیریت دارد ولی پرسشگری راجع به پرسشها مرتبط با تیم ها هم می کند ، او با استعفای پیش دستانه و با اوج بردن هزینه مدیریتی به وسیله تیمی رسانه ای به فکر عوض کردن بازی هست. حرف های او حالا باعث کم کردن همکاری مردم در طرح هایی از این دست و شکست پروژه خودگردانی دو تیم پایتخت می شود. لطمه ای که اثراتش را سال بعد این تیم ها می بینند.

رفیق وزیر قبلی بذر امید در پرسپولیس را می‌سوزاند!

تازه طاهری هیچ گاه صریح راجع به داستان آمدن برانکو ، تیمی که تحویلش داده شد و زحمات امیررضا خادم سخن نگفته است و هر لحظه خودش را در مقام ناجی تیم معرفی کرده هست. اگرچه مدیریت با ثبات و همراه با پول او باعث شده است بود تیم بعد از یک دهه ، بی چالش پیش برود و حالا همه او را یک قهرمان می شناسند ولی اینکه وقت پاسخگویی او این مزرعه را آتش بزند ، تنها اقدامی است جهت نابودی بذر امید در فوتبال.

اخبار ورزشی – خبر انلاین

واژه های کلیدی: فوتبال | قرارداد | استقلال | پرسپولیس | پرسپولیس | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs