پاييز تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

پاييز: تصویر آمریکا اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار بین الملل ربوده شدن دیپلمات ایرانی به وسیله القاعده / انتشار اسناد بن لادن از سوی سیا

در یکی از این اسناد فیلم مربوط به عروسی ” حمزه” پسر کوچک بن لادن دیده می شود که گفته می شود در کشور عزیزمان ایران گرفته شده است است. 

ربوده شدن دیپلمات ایرانی به وسیله القاعده / انتشار اسناد بن لادن از سوی سیا

انتشار اسناد بن لادن از سوی سیا: ربوده شدن دیپلمات ایرانی به وسیله القاعده

عبارات مهم : ایران

در یکی از این اسناد فیلم مربوط به عروسی ” حمزه” پسر کوچک بن لادن دیده می شود که گفته می شود در کشور عزیزمان ایران گرفته شده است هست.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) 470 هزار سند راجع به القاعده را که در مخفیگاه اسامه بن لادن رهبر سابق این گروه تروریستی به دست آمریکا افتاده بود را منتشر کرد.

به گزارش عصر کشور عزیزمان ایران به نقل از بی بی سی، این اسناد حاوی اطلاعات مهمی راجع به بن لادن و شرکت القاعده است.

ربوده شدن دیپلمات ایرانی به وسیله القاعده / انتشار اسناد بن لادن از سوی سیا

مایک پمپئو رییس شرکت سیا ماه گذشته با ادعای ارتباط القاعده با ایران، وعده انتشار این اسناد را داده بود.

در یکی از این اسناد، فیلم مربوط به ازدواج پسر کوچ بن لادن ” حمزه” به چشم می خورد که گفته می شود در کشور عزیزمان ایران بوده است.

در یکی از این اسناد فیلم مربوط به عروسی ” حمزه” پسر کوچک بن لادن دیده می شود که گفته می شود در کشور عزیزمان ایران گرفته شده است است. 

حمزه بن لادن

همچنین ادعا شده است که نامه ای از بن لادن به افرادی در کشور عزیزمان ایران جهت آزادی بستگانش دیده می شود و در اسناد دیگر نشان می دهد گروه القاعده یکی از دیپلمات های ایرانی را به منظور اعمال فشار جهت آزادی زندانیان القاعده از ایران، ربوده است.

همچنین یکی از این اسناد گزارشی از یکی از افراد زیرمجموعه بن لادن است که راجع به رابطه القاعده با کشور عزیزمان ایران نگاشته شده است است.

ربوده شدن دیپلمات ایرانی به وسیله القاعده / انتشار اسناد بن لادن از سوی سیا

این اسناد مشمول بر فیلم ها و تصویر ها و نامه هایی است که از مخفیگاه بن لادن در ابوت آباد پاکستان به دست آمده است.

این چهارمین مجموعه اسناد منتشره از مخفیگاه بن لادن در 6 سال گذشته است.

در یکی از این اسناد فیلم مربوط به عروسی ” حمزه” پسر کوچک بن لادن دیده می شود که گفته می شود در کشور عزیزمان ایران گرفته شده است است. 

بخشی از این اسناد حاوی مجموعه فیلم های هالیوودی از جمله 3 فیلم راجع به اسامه بن لادن است.

———————————————–

ربوده شدن دیپلمات ایرانی به وسیله القاعده / انتشار اسناد بن لادن از سوی سیا

سیا ۴۷۰ هزار فایل دیگر از اسناد بن لادن را منتشر کرد

سازمان سیا 470 هزار فایل دیگر از اسنادمتعلق به اسامه بن لادن، رهبر القاعده را که در جریان حمله به محل سکونت وی در ابیت آباد پاکستان به دست آمده، منتشر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این اسناد فیلم دیده نشده ای از مراسم ازدواج حمزه بن لادن، پسر و جانشین احتمالی رهبر سابق القاعده دیده می شود. این فیلم جهت نخستین بار صورت جوانی حمزه بن لادن، پسر اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده را نشان می دهد. تاکنون مردم تنها تصویرهای کودکی وی را دیده بودند.

این چهارمین مجموعه از اسناد و مدارک، تصویرهای و فایل های کامپیوتری ضبط شده است در جریان حمله سال ۲۰۱۱ به محل سکونت اسامه بن لادن است که به وسیله شرکت سیا انتشار یافته است.

پیش تر یعنی در مه سال ۲۰۱۵، مارس ۲۰۱۶ و ژانویه ۲۰۱۷ فایل های دیگری انتشار یافته بود.

سازمان سیا گفت: این ۴۷۰ هزار فایل، اطلاعاتی را راجع به نقشه ها و کارها القاعده که مسئول حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ به آمریکاست و شرح درگیری هایش با گروه تروریستی القاعده را ارائه می دهد.

این اسناد و مدارک همچنین مشکلاتی را که القاعده بعد از فوت بن لادن با آن مواجه شد، به تصویر می کشد. این ۴۷۰ هزار فایل مشمول بر دفتر خاطرات دستنویس ۲۲۸ صفحه ای بن لادن و نزدیک به ۷۹ هزار تصویر و فایل صوتی از جمله دستوراتی است که در صحبت های عمومی مطرح می شد.

این اسناد همچنین مشمول بر فیلم های خانوادگی و بیش از ۱۰ هزار فایل تصویری از جمله فیلم مربوط به ازدواج حمزه بن لادن است.

این اسناد همچنین اطلاعاتی را راجع به اینکه القاعده چطور جهت دهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی برنامه ریزی کرده و کارها این شبکه جهت انتشار خبر هایش در رسانه های غربی، تلاش القاعده جهت سوء استفاده از قیام های عربی در سال ۲۰۱۱ تلاش بن لادن جهت حفظ اتحاد سازمانش در بحبوبه اختلافات بر سر عقاید و تاکتیک های عملیاتی و همچنین تلاش این گروه جهت اصلاح وجهه اش در بحبوبه اخبارهای منفی رسانه ها ارائه می دهد.

فایل های دیگری نیز وجود دارند که هنوز منتشر نشده اند. شرکت سیا گفته است که این فایل ها مشمول بر اطلاعات حساس در خصوص امنیت ملی، اسناد حفاظت شده است به وسیله حق کپی رایت، پرونوگرافی، بدافزارها، فایل های خالی و همچنین فایل های فاسد و تکراری است.

مایک پومپئو، مدیر شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا گفت، منشتر شدن این اسناد شهروندان آمریکا امکان پیدا می کنند که اطلاعات بیشتری راجع به برنامه ریزی ها و نوع فعالیت این شرکت تروریستی به دست بیاورند.

رئیس شرکت اطلاعات مرکزی آمریکا هم چنین گفت انتشار نامه ها و فایل های صوتی و تصویری متعلق به رهبر سابق القاعده در جهت تعهد این شرکت جهت حفاظت امنیت ملی صورت گرفته است.

از جمله اطلاعات موجود در خاطرات بن لادن سفر او به بریتانیا در ۱۳ سالگی هست. بن لادن نوشته که در این سفر از اقامتگاه ویلیام شکسپیر، نمایشنامه نویس مشهور بریتانیایی دیدار کرده هست. او مردم بریتانیا را “بی بند و بار” توصیف کرده و نوشته تحت تاثیر فرهنگ و جامعه بریتانیا قرار نگرفته است.

به گفته محققان “بنیاد دفاع از دموکراسی” آنها پیش از انتشار اسناد متعلق به بن لادن، به این اسناد دسترسی داشتند و آنها را مطالعه کرده اند. بیل روگیو، یکی از محققانی که پیشتر توانسته این اسناد را مطالعه کند، می گوید این اسناد بعضی نقاط خالی راجع به رهبری القاعده را پر می کند.

واژه های کلیدی: ایران | انتشار | آمریکا | ایرانی | اطلاعات | القاعده | اطلاعات | تروریستی | گروه تروریستی | حملات تروریستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs